Biblioteka

Zawiadamiamy Użytkowników, że w związku z nowym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. oraz Komunikatem Rektora UWr z dnia 26.11.2020 r. w sprawie otwarcia dostępu do bibliotek naukowych na Uniwersytecie Wrocławskim od dnia 30 listopada 2020 r., Biblioteka SPNJO będzie czynna dla użytkowników.

Godziny otwarcia w okresie świątecznym i noworocznym

Godziny otwarcia w okresie zajęć dydaktycznych: poniedziałek - piątek: 9:00-15:00

Interesujące pozycje można wyszukiwać w katalogu online Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Aby skorzystać z katalogu on-line należy wejść na stronę Biblioteki Uniwersyteckiej: http://www.bu.uni.wroc.pl i wybrać „Katalog on-line”. W celu uzyskania bezpośredniej informacji lub wypożyczenia prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy (biblioteka.spnjo@uwr.edu.pl) lub telefoniczny (71-375-2744) i podanie autora i tytułu danej pozycji.

Wszyscy wchodzący do Biblioteki użytkownicy zobowiązani są do zdezynfekowania rąk środkami dezynfekującymi i/lub noszenia jednorazowych rękawic, a także do używania maseczek przesłaniających nos i usta lub przyłbic.

W Bibliotece istnieje możliwość korzystania z własnego sprzętu komputerowego i dostępnej w Studium sieci Wi-Fi, po uprzednim zgłoszeniu tej potrzeby dyżurnemu bibliotekarzowi w Punkcie Informacyjnym Biblioteki. W celu wniesienia do Biblioteki własnego sprzętu komputerowego należy dokonać dezynfekcji tego sprzętu przy wejściu do Biblioteki (dyżurny bibliotekarz udostępni jednorazowe chusteczki przeznaczone do wykonania bezpiecznego zabiegu dezynfekcji sprzętu elektronicznego).

Użytkownik może również korzystać w czytelni z materiałów własnych, ale wyłącznie na przydzielonym mu miejscu do pracy.

Wszystkim przebywającym w budynku zaleca się zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego pomiędzy osobami – 1,5 m.

Toalety i windy w budynku SPNJO oznakowano informacjami, które określają limity osób mogących korzystać z nich jednocześnie. Należy przestrzegać tych reguł użytkowania.

Limit dostępnych miejsc w bibliotece:

  • jednorazowo w czytelni może przebywać 1 użytkownik;

Adres:

Pracownicy: